• rozważanie niedzielne
  W dzisiejszą niedzielę psalm jest jednym wielkim uwielbieniem. Psalmista śpiewa: „Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego” (Ps.146) Tylko Bóg jest godzien wszelkiej chwały bo: „On wiary dochowuje na wieki, uciśnionym wymierza sprawiedliwość, chlebem karmi głodnych, wypuszcza na wolność uwięzionych.”( Ps.146, 6c-7) „Pan przywraca wzrok ociemniałym, Pan dźwiga poniżonych, Pan kocha sprawiedliwych, Pan strzeże przybyszów.”(Ps.146, 8-9a) „Ochrania sierotę i wdowę, lecz występnych kieruje na bezdroża.”(Ps.146, 9bc) I nie ma człowieka dla którego nie istnieją wymienione powody do dziękczynienia. Pytanie, czy Ty w to wierzysz? Czy jesteś o tym święcie przekonany? A na ile wątpisz, że Pan tak właśnieCzytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • Kolejne spotkanie za nami !
  💪 Trzecie już w tym roku spotkanie wspólnoty za nami ❣️ Spotkanie, które przyniosło nam małe zmiany ☺️ Zmiany polegające na tym, że „przez chwilę” na zastępstwo nasze spotkania formacyjne będzie prowadził ojciec Zbigniew Kubit 🤗 Bardzo serdecznie witamy Ojca i życzymy aby Duch Święty go umacniał na czas posługi w naszej wspólnocie
 • Nabożeństwo z okryciem płaszczem NMP z Guadalupe
  Uwaga! To już 24 września godzina 18:30 Msza św. i nabożeństwo z okryciem płaszczem NMP z Guadalupe i oddaniem Jej życia Sanktuarium oo. Franciszkanie Konwentualni Przemyśl Przyjdź! Matka Boża zaprasza właśnie Ciebie!
 • rozważanie niedzielne
  „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” Łk 16,13. Te słowa Pan dziś kieruje właśnie do Ciebie w Ewangelii Prosty przekaz, który płynie z przypowieści Jezusa, może nie być dla Ciebie tak jednoznaczny A czemu nie? Bo….. w dzisiejszych czasach zazwyczaj nie masz ochoty nikomu służyć chcesz sam decydować o swoim i nie tylko swoim życiu, rozwoju osobistym, sposobie spędzania wolnego czasu, wchodzeniu w mniej lub bardziej trwałe związki, wychowywaniu dzieci, itd. nie chcesz być zależny od nikogo i niczego. Chcesz mieć niczym nie ograniczoną wolność w myśleniu i działaniu Ale czy na pewno nie służysz nikomu? ACzytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • Wspólna droga krzyżowa
  Za nami kolejne spotkanie wspólnoty Tym razem mieliśmy okazję wziąć udział w Drodze Krzyżowej na Górę Trzech Krzyży Dziękujemy Panu za to, że mogliśmy kroczyć za Nim na Jego Golgocie
 • Msza św. za wstawiennictwem św. Charbela
  Najmilsi małe przypomnienie 22 września, godzina 18:30 Msza św. za wstawiennictwem św. Charbela Kościół oo.Franciszkanie Konwentualni Przemyśl A na zachętę…. Jeśli się zastanawiasz, czy warto przyjść i modlić się za wstawiennictwem św. Charbela, zajrzyj na stronę i przeczytaj świadectwo, o tym czego Pan dokonuje za Jego pośrednictwem https://pl.aleteia.org/2021/10/08/sw-szarbel-uratowal-jej-zycie-basia-przez-siedem-lat-nie-wyszlam-z-domu-bez-lekow-rozmowa/?fbclid=IwAR2bucCGXmX2R8JSAit2NeioiX23xdIYK94WnP7JeE0xEKUP8QfQX-_pREQ
 • rozważanie niedzielne
  Słowo Boże czytane w dzisiejszą niedzielę jest pełne nadziei i pokazuje, jak bardzo Pan Bóg Cię kocha Pan Jezus w Ewangelii opowiada Swoim uczniom, czyli też i Tobie dwie przypowieści Pierwsza jest o zagubionej owcy i pasterzu, który zostawia 99 owiec na pustyni i idzie szukać tej jednej, a gdy ją znajduje cieszy się i zaprasza przyjaciół, aby z nim się radowali Druga o kobiecie, która gubi jedną drachmę, sprząta cały dom dopóki jej nie znajduje. A potem zaprasza przyjaciółki, żeby się radowały z tego, że ją znalazła A obydwie te przypowieści łączą piękne słowa Pana, któryCzytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • Rok formacyjny, czas start !!!
  W środę 7 września nasza wspólnota rozpoczęła rok formacyjny Rozpoczęliśmy go, oczywiście powierzając całą naszą przyszłoroczną formację Panu na Eucharystii A potem odbyło się krótkie spotkanie w salce, które każdemu z nas sprawiło ogromną radość Mamy nadzieję, że ten cały rok będzie przepełniony działaniem Ducha Świętego w każdym z nas, tak abyśmy jako wspólnota, szli za Panem wszędzie, gdzie tylko nas poprowadzi i zaprosi.
 • rozważnie niedzielne
  W dzisiejszej Ewangelii słyszymy: «Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.” (Łk 14,25) I w pierwszej chwili te słowa są niezrozumiałe, a wręcz mogą Cię szokować. Dlaczego Pan każe Ci mieć najbliższych w nienawiści, tych których Ci powierzył i postawił na Twojej drodze ? Tu przychodzi z wyjaśnieniem pierwsze czytanie. Księga Mądrości podaje: „Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana?” (Mdr 9,13). Aby rozeznanie było zgodne z wolą Bożą konieczne sąCzytaj dalej „rozważnie niedzielne”
 • Zaproszenie do wspólnoty
  ❣️ Już za chwilę, za dni parę……. rozpoczynamy nowy rok formacyjny 🤗 Może szukasz wspólnoty? Myślisz o dołączeniu do nas? Albo się wahasz, bo nas nie znasz? 🔥 W odpowiedzi na Twoje wątpliwości podsyłamy krótki film o nas, o naszych spotkaniach i charyzmacie ❣️ Po prostu…. poznajmy się bliżej! Muzyka do filmu: TGD „Mój Ląd” https://www.youtube.com/watch?v=-wa0pD_LqUc

%d blogerów lubi to: