• rozważania niedzielne
  Ubodzy duchem mają wstęp do nieba! Taką wskazówkę słyszymy w dzisiejszym Psalmie. Czytanie z Księgi Sofoniasza wskazuje nam kierunek szukajcie pokory Jest to cecha, którą dziś trudno nam dostrzec w codziennym życiu u siebie i ludzi z którymi żyjemy, współpracujemy, spotykamy się. Pochylmy się nad definicją pokory: cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami. „Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej”. Gerard J.M. von den Aardweg Zatem nie jest to cnota, która bryluje wśród ludzi XXI wieku. Instagram, relacje, lajki tak bardzo oddalająCzytaj dalej „rozważania niedzielne”
 • Podsumowanie rekolekcji i Wieczoru Uwielbienia
  Rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem świętego Charbela i Wieczór Uwielbienia ” Iskra Miłosierdzia” za nami Czas na krótkie podsumowanie i podziękowania w pierwszej kolejności dziękujemy Panu Bogu, za to, że działał, że otwierał serca i czynił cuda dziękujemy uczestnikom za to, że odpowiedzieli „tak” na zaproszenie, jakie skierował do nich sam Pan i tak licznie do nas przybyli dziękujemy Justynie i Kazimierzowi za złożenie świadectwa,na temat tego jak Pan uzdrawia za wstawiennictwem Św. Charbela dziękujemy ojcom Wojciechowi i Zbigniewowi za głoszenie konferencji i prowadzenie Wieczoru Uwielbienia dziękujemy diakonii muzycznej, za ubogacenie nas swoim śpiewem dziękujemyCzytaj dalej „Podsumowanie rekolekcji i Wieczoru Uwielbienia”
 • rozważanie niedzielne
  Rozważając przygotowane na dzisiaj Słowo Boże można zauważyć, że powtarza się w nim słowo „światłość” Pan Jezus w Ewangelii świętego Mateusza opuszcza Swoje rodzinne miasto Nazaret i rozpoczyna publiczną działalność zamieszkując w Kafarnaum nad jeziorem na pograniczu ziemi Zabulona i Neftalego (ziemia pogańska), po to aby spełniło się słowo proroka Izajasza Mt 4, 12-13 A w pierwszym czytaniu Izajasz pisze takie słowo:”(…) upokorzył Pan krainę Zabulona i krainę Neftalego, za to w przyszłości chwałą okryje drogę do morza, wiodącą przez Jordan, krainę pogańską.” Iz 8, 23b. „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mrokówCzytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • rozważanie niedzielne
  Dzisiejsze Słowo Boże porusza ważny temat, a mianowicie temat świadectwa Ewangelia ukazuje Jana Chrzciciela i Jezusa, który zbliża się do rzeki Jordan I popatrz co mówi Jan Chrzciciel? „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: «Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie» J 1, 29-31(…)” I zobaczyłem to, więc poświadczam: «On jest Synem Bożym»” J 1, 34. Czy pomyślałeś kiedyś nad tym, po co to mówi? Odpowiedź jest prosta.. Jan porusza temat osoby Jezusa i świadczy o tym Kim jest, po to aby ludzie wCzytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • Wieczór Uwielbienia
  Przyjdź i wołaj wraz z nami! Jezu uzdrów mnie! Bo Ty możesz to zrobić! Kolejny Wieczór Uwielbienia przed nami! Tym razem będzie połączony z comiesięcznym nabożeństwem do świętego Charbela Najmilsi! Do zobaczenia
 • Ważna Informacja
  Kochani zamknęliśmy zapisy na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem Świętego Charbela Bardzo dziękujemy za tak szeroki odzew i zapraszamy tych wszystkich, którym udało się zapisać A Was Najmilsi, którzy nie zdążyliście się wpisać na listę, prosimy o modlitwę za nas organizatorów i uczestników, aby Pan działał cuda pośród nas! Bo to On jest Najlepszym Lekarzem
 • rozważanie niedzielne
  Dzisiejsza niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego. Oto w Ewangelii słyszymy opis chrztu Jezusa w Jordanie, którego szafarzem był Jan Chrzciciel. Może nurtuje Cię pytanie: po co Jezusowi był ten chrzest skoro On sam jest Bogiem ? Po co my spieszymy z chrztem naszych dzieci – skoro one nic z tego nie pamiętają ? Może lepiej zaczekać aż one same zrobią to świadomie ? I Słowo Boże rozwiewa w sposób prosty te wątpliwości. Bo oto sam Bóg pokazuje nam jak ważny jest to sakrament. To właśnie jego mocą zostajemy włączeni do Kościoła i słyszymy słowa: „Oto mój Sługa,Czytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego
 • rozważanie niedzielne
  😇 Bóg miłosierny niech nam błogosławi – te słowa dziś usłyszymy tak w czytaniach, jak i w psalmach 📖 W pierwszym czytaniu Pan wskazuje Mojżeszowi, jak należy błogosławić Izraelitom, by Pan im też błogosławił. (Lb 6, 22-27) 📖 Drugie czytanie pokazuje, jak wielkie może być błogosławieństwo Pana, który zsyła Syna swego zrodzonego z Niewiasty,… byśmy mogli otrzymać przybrane synostwo (Ga 4, 4-7) 🤔 Jest Nowy Rok – który mobilizuje do rozpoczęcia wielu spraw od początku i podjęcia postanowień ☝️ Więc obiecaj sobie jedną ważną i potrzebną czynność, którą będziesz wykonywał, kiedy tylko nadarzy się okazja – błogosławCzytaj dalej „rozważanie niedzielne”
 • Matka Boża z Guadalupe czeka na Ciebie!
  W imieniu oo. Franciszkanów i swoim najmocniej zapraszamy! 31 grudzień, godzina 16:30 Pamiętaj! Matka Boża czeka na Ciebie z otwartymi ramionami! Powierz Jej siebie i cały przyszły nowy rok!

%d blogerów lubi to: