rozważnie niedzielne

📜 W dzisiejszej Ewangelii słyszymy: «Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.” (Łk 14,25)

🥺 I w pierwszej chwili te słowa są niezrozumiałe, a wręcz mogą Cię szokować. Dlaczego Pan każe Ci mieć najbliższych w nienawiści, tych których Ci powierzył i postawił na Twojej drodze ?

🔥Tu przychodzi z wyjaśnieniem pierwsze czytanie. Księga Mądrości podaje: „Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana?” (Mdr 9,13). Aby rozeznanie było zgodne z wolą Bożą konieczne są dwa dary – mądrość oraz Duch Święty.

🔥 Posiadając te dwa dary będziesz postępował zgodnie z wolą Bożą. I tak naprawdę Bogu nie chodzi o to aby personalnie pałać nienawiścią do rodziny, ale aby ustalić swoją wewnętrzną hierarchię wartości. Dla Ciebie osobiście i na pierwszym miejscu, zawsze powinien być Bóg a nie Twoi bliscy czy dalsi znajomi. Nawet Ty sam i Twoje oczekiwania nie mogą być dla Ciebie najważniejsze. Oczywiście, to Pan stawia ludzi na Twojej drodze, abyś w nich potrafił rozpoznać Pana ale czyń to z mądrością i roztropnością.

🙏 Jeżeli będziesz prosić Pana o dobre i mądre rozeznanie to „ścieżki mieszkańców ziemi staną się proste” (Mdr 9, 18)

💥 Będziesz mądrze planować swoje życie, stając się wytrwałym budowniczym, który najpierw zastanowi się, czy rozpoczęte dzieło da radę ukończyć.

💥 Będziesz wytrwałym wojownikiem, który z Bożą pomocą pokona każdą trudność, stoczy zwycięskie walki nawet jeżeli przeciwników będzie dwa razy więcej.

💥 „Nie zmarnujemy żadnej okazji aby uczynić coś dobrego”. (Ps. 90,17)

💥 Pan będzie Cię wspierał we wszystkim i „przez wszystkie dni nasze będziemy się radować i cieszyć” (Ps. 90,14)

🔥 I niech tak się stanie 🔥

🕊 Błogosławionej niedzieli 🕊

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: