rozważanie niedzielne

🕊 Dzisiejsza niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego. Oto w Ewangelii słyszymy opis chrztu Jezusa w Jordanie, którego szafarzem był Jan Chrzciciel.

🤔 Może nurtuje Cię pytanie: po co Jezusowi był ten chrzest skoro On sam jest Bogiem ?

🤔 Po co my spieszymy z chrztem naszych dzieci – skoro one nic z tego nie pamiętają ? Może lepiej zaczekać aż one same zrobią to świadomie ?

📜 I Słowo Boże rozwiewa w sposób prosty te wątpliwości. Bo oto sam Bóg pokazuje nam jak ważny jest to sakrament. To właśnie jego mocą zostajemy włączeni do Kościoła i słyszymy słowa: „Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że duch mój na Nim spoczął” (Iz42, 1-2)

🔥 Jest to sakrament, dzięki któremu każdy z nas rodzi się tak naprawdę dla Kościoła i dla nieba – po co więc z nim zwlekać i czekać do pełnoletności naszych dzieci ?

🔥 Nad każdym ochrzczonym człowiekiem otwiera się niebo i słychać głos Ojca: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (Mt 3,17)

🎼 A psalmista zapewnia nas, że ; „Ponad wodami głos Pański, Pan ponad wód bezmiarem!Głos Pana potężny, głos Pana pełen dostojeństwa” Ps 29, 3a-4, co oznacza, że zanim Pan Cię stworzył i ukształtował już obdarzył Cię swoją łaską.

🎂 Powinniśmy zatem świętować dwa razy swoje urodziny. 🥳 Pierwszy raz te, kiedy przyszliśmy na ten świat ale i drugie, 😇 kiedy narodziliśmy się dla Kościoła i nieba.

🕊 Błogosławionej niedzieli 🕊

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: