rozważanie niedzielne

🔥 Rozważając przygotowane na dzisiaj Słowo Boże można zauważyć, że powtarza się w nim słowo „światłość”

😇 Pan Jezus w Ewangelii świętego Mateusza opuszcza Swoje rodzinne miasto Nazaret i rozpoczyna publiczną działalność zamieszkując w Kafarnaum nad jeziorem na pograniczu ziemi Zabulona i Neftalego (ziemia pogańska), po to aby spełniło się słowo proroka Izajasza Mt 4, 12-13

☺️ A w pierwszym czytaniu Izajasz pisze takie słowo:”(…) upokorzył Pan krainę Zabulona i krainę Neftalego, za to w przyszłości chwałą okryje drogę do morza, wiodącą przez Jordan, krainę pogańską.” Iz 8, 23b.

„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło” Iz 9,1

😁 Myślę, że nie muszę Ci mówić, że tą Światłością, o której pisze Izajasz, jest Pan Jezus

❤️ Pan rozpoczynając Swoje publiczne nauczanie udaje się do osób niewierzących (czyli nie tylko do Żydów), pokazuje przez to, że Królestwo Boże jest dla każdego i, że pragnie jedności wśród wszystkich „Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli” 1 Kor 1,10

❤️ A skoro jest dla każdego, to jest też dla Ciebie, nawet jeśli może masz problemy z wiarą, może jakiś grzech sprawia Ci trudności, czy jakaś niemoc.

❣️ To pamiętaj Pan pragnie przyjść też do Ciebie, On chce usunąć wszelki mrok z Twojego serca, czy duszy

❤️ A wiesz, co musisz tylko zrobić? Twoje zadanie polega na powiedzeniu Mu słowa: „Tak! Panie pozwalam, byś Ty wszedł i rozświetlił moje ciemności”

🥁 Wołaj dzisiaj za psalmistą: „Pan moim światłem i zbawieniem moim, kogo miałbym się lękać?” Ps 27,1 I nie bój się, bo Słowo Boże dziś zapewnia, że Jezus: „Głosił Ewangelię o królestwie i uzdrawiał ludzi ze wszystkich chorób i słabości” Mt 4, 23.

❣️ Powtórzę to jeszcze raz (…) „ze wszystkich chorób i słabości”.

Pamiętaj! Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwej ❣️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: