rozważanie niedzielne

🙏 Dzisiejsze słowa Ewangelii prowadzą nas do stwierdzenia, że „Jezus jest źródłem wody tryskającym ku życiu wiecznemu”

🤔 Każdy wie, że woda jest niezbędna do życia zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, czy roślin

🤔 Zastanów się dlaczego słowa dzisiejszej Ewangelii odnoszą się właśnie do wody?

📖 Pierwsze czytanie pokazuje nam, że brak wody wywołał bunt u Izraelitów, którzy z powodu pragnienia zwątpili w moc Boga, który ich wywiódł z ziemi egipskiej (Wj 17, 3-7)

📖 Drugie czytanie wskazuje na ogromną miłość Jezusa Chrystusa, który umarł za każdego człowieka – grzesznika, by mógł on dostąpić łaski doznania chwały Bożej (Rz 5, 1-2. 5-8)

📖 Słowa Ewangelii według Świętego Jana ukazują scenę przy studni, gdzie Jezus tłumaczy Samarytance, jaka woda jest człowiekowi najbardziej potrzebna

😇 Jezus mówi do kobiety: „Kto zaś będzie pił wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu” ( J 4, 5-42)

👉 Zobacz Jezus rozmawia przy studni z kobietą grzeszną, ze skomplikowaną przeszłością, odrzuconą przez społeczność i nie gardzi nią. Wręcz odwrotnie, wskazuje jej, że każdy może czcić Ojca w Duchu i prawdzie i takich właśnie czcicieli szuka Ojciec

😇 Jezus każdym wypowiedzianym słowem, uczynionym gestem, swoją pokorą i oddaniem, całym życiem, nauczaniem i śmiercią na krzyżu pokazuje uwielbienie względem Ojca. Bierz z Niego przykład.

😇 Jezus w akcie nieskończonej miłości nie tylko umiera za każdego z nas, ale daje nam Siebie pod postacią chleba i wina byśmy nie utracili sił w drodze do Ojca – to On jest wodą żywą, dzięki której przestajemy pragnąć tego co doczesne, a zaczynamy pragnąć bliskości z Bogiem na wieczność

🫶 Oznacza to, że nie ważna jest Twoja przeszłość, ważne jest to byś z otwartym sercem pragnął Jezusa tak bardzo jak potrzebujesz wody. By był On w twoim życiu był tak niezbędny jak woda.

🫶 Jezus na Ciebie czeka każdego dnia przy studni – w kościele, w tabernakulum – by pomóc Ci rozpoznać twoje najgłębsze pragnienia, tak jak pomógł to zrobić Samarytance i ukazać Ci nową lepszą drogę życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: