rozważanie niedzielne

📖 Pierwsza Księga Samuela ukazuje obraz, Panu próbowano przedstawić 7 mężów na Jego Pomazańców. Jednak żadnego Pan nie wybrał. Wybrał rudego chłopca o pociągającym wyglądzie, który według powszechnej opinii nie nadawał się na Wybrańca Bożego.

🙋 Jednak Bóg patrzy inaczej niż człowiek i wybiera ludzi według swego upodobania.

🤔 A może to Ty też jesteś Wybrany przez Pana do jakiegoś specjalnego- zupełnie, tylko i wyłącznie dla Ciebie przeznaczonego zadania?

❤️Niekoniecznie związanego z Twoimi talentami, lub zdolnościami-do czegoś, czego pragnienie Bóg, co ukrył głęboko na dnie Twego Serca?

🔥 Ten, który Ma Upodobanie w Ukrytej Prawdzie, dotyczącej także Twojego Życia, ma Plan i wie co zrobić i jak go zrealizować abyś nie stał się kopią ale pięknym, jedynym w swoim rodzaju dziełem Bożym.

📃 W Psalmie uderzające i zastanawiające są słowa:

„Pan wiedzie człowieka po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoją Chwałę- człowiek będący blisko Boga i spełniający Jego nakazy staje się Chwałą Boga- dlatego Bóg wiedzie Go po właściwych ścieżkach- przez wzgląd na swoją Chwałę” Ps 23,3

🤔 Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że czyniąc dobrze dodajesz Bogu Chwały?

📖 Drugie czytanie mówi, że owocem świętości jest prawość, sprawiedliwość i prawda. Trzeba jednak badać co miłe jest Panu. Nie jest to więc tak oczywiste.

🔥 „Nie miejcie udziału w bezowocnych uczynkach ciemności” Ef 5,11

📖 List do Efezjan zaleca aby je piętnować, przez co stają się jawne, dzięki Światłu.

🔥 „Bo wszystko co staje sie jawne jest Światłem” Ef 5,13

🕯️Chrystus mówi „Kto idzie za mną, będzie miał Światło (..) życia” J 8,12

👣 Idź nie przed Jezusem i nie zamiast Niego, ale za Nim. Jezus oświetla drogę i prowadzi bezpiecznie. Dzięki Chrystusowi, jeśli idziesz za Nim, będziesz miał Światło, czyli będziesz żył w Prawdzie, bo Światłem jest Jezus.

📖 W Ewangelii według świętego Jana Jezus uzdrowił ślepego, w co nikt z Faryzeuszy nie uwierzył. I znowu Faryzeusze (właściwie najbardziej pobożni ludzie z czasów Jezusa), nie byli w stanie przyjąć Prawdy. Woleli pozostać w swoich ciemnościach niż uwierzyć Chrystusowi, gdyż wymagałoby to wglądu w siebie i podjęcia radykalnych kroków od Nich.

🔥 Nie marnuj czasu, uwierz w Jezusa Chrystusa, zaproś Go do swojego życia i krocz razem z Nim! A będą dziać się cuda w Twoim życiu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: