rozważanie niedzielne

❤️ „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” J 3, 16

🤔 Czy w biegu życia, w codzienności pamiętasz co Pan dla Ciebie uczynił?

🫢 Czy może jesteś jak Izraelici na pustyni, którzy „zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: «Czemu wyprowadziliście nas z Egiptu, byśmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzył się nam już ten pokarm mizerny.” Lb 21,5

😃 Izrealici szybko zapomnieli co Pan dla nich uczynił, stali się niewdzięczni. Czy w swoim życiu nie zachowujesz się podobnie stając przed bieżącymi trudami? Narzekając, zapominając o zaufani i miłości Bożej?

🩷 I odpowiedzią na to wszystko u Izraelitów był wąż na wysokim palu, każdy kto na niego spojrzał, utrzymywał się przy życiu.

🩷 W Twoim życiu jest Jezus wywyższony na krzyżu, On jest Twoim ratunkiem dziś, jutro, pojutrze…

🥹 Gdy jest Ci ciężko spójrz na Niego..

💪 Odwagi! On jest Ci dany z miłości przez Ojca abyś żył, nie spuszczaj z Niego oczu, On jest Twoim Zbawicielem, Niebem możesz żyć już teraz.

rozważanie niedzielne

🌾🌾🌾 „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało, proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki ( Łk 10, 2-3)

👣 Dzisiejszej niedzieli usłyszymy posłanie, bo oto Jezus powołując kolejnych siedemdziesięciu dwóch uczniów, mówi do Ciebie i do mnie, że posyła nas do innych, aby głosić im Ewangelię.

🌍 I wcale nie oznacza to, że należy wszystko zostawić w swoim życiu i wyruszyć na krańce ziemi. Tą ziemią może okazać się Twoje najbliższe otoczenie. Tu gdzie żyjesz, gdzie mieszkasz, czy też gdzie pracujesz.
I nie myśl, że ta wyprawa będzie prosta, bo znasz to otoczenie i ono zna Ciebie. To będzie jedyna z trudniejszych wypraw w Twoim życiu. Może na tej drodze spotkasz swojego wilka, który będzie chciał Cię zatrzymać. Ale odwagi, nie będziesz tam sam !

🔥 Jezus daje nam także wskazówki od czego zacząć spotkanie z drugim człowiekiem.

🏘️ Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. ( Łk 10, 10) uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże (Łk 10, 11)

☝️ To cenna lekcja, bo nasze spotkania zawsze warto zacząć od błogosławieństwa.

🔥 Owo błogosławieństwo zaowocuje łaską od Pana i głosząc kerygmat możesz uzdrawiać w imię Jezusa.

✍️ Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. ( Łk 10, 20) Oto najważniejsze pouczenie Jezusa.

🫣 Nie daj się zwieść pokusie i za radą św Pawła pamiętaj o tym, że to nie Twoja zasługa, (Ga 6, 14-15) bo oto posyła Cię Ten, który oddał za Ciebie życie i w Nim jest Twoja odwaga i siła.

🕊️ Błogosławionej niedzieli 🕊️

rozważanie niedzielne

🔥 „Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”. Mt 16, 18-19

❤ Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

🔥 Pan Jezus w Ewangelii opowiada Piotrowi o Jego misji, o planach jakie ma wobec niego i o jego powołaniu.

🤔 Wyobraź sobie, że to był zwykły rybak, niewykształcony, prosty człowiek, któremu Bóg mówi na Tobie zbuduje Mój Kościół.

🫣 Coś mi się wydaje, że na tamten moment Piotr nie koniecznie wiedział i rozumiał, co Jezus do niego mówi…

🤔 A popatrzmy jeszcze na Pawła, jego historia też jest ciekawa, prześladowca, morderca, człowiek, który nie chciał mieć nic wspólnego z Jezusem i Jego wyznawcami..

💪 Do momentu swojego nawrócenia, któro zmieniło wszystko…

🫢 Koniec, końców obydwaj oddają życie za Jezusa, za wiarę…

🤔 Myślę, że ja, czy Ty odnaleźli byśmy się, w którymś z tych życiorysów, jak nie Piotra, to Pawła, jak nie w całości, to w wybranych szczegółach z ich życia.

❓ Pytanie brzmi, czy jeśli jesteś np. zdrajcą jak Piotr, czy niedowiarkiem jak Paweł, to czy coś z tym robisz? Czy się nawracasz, tak jak robili, to oni?

❣️ Jeśli tak Chwała Panu! Jeśli nie, to może warto nad tym popracować?

❣️ A czemu warto? Po to, żebyś potrafił bardziej kochać Boga, do takiego stopnia, że będziesz umiał oddać za Niego życie …

❣️ I będziesz mógł powiedzieć za Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia.” 2 Tm 4, 7-8.