rozważania niedzielne

😊 🎼 „Pan troszczy się o mnie” wybrzmiewa w dzisiejszym psalmie, choć ewangelista Łukasz podaje bardzo niepokojące słowa „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął (Łk 12,49) i dalej przedstawia nam pytanie Jezusa. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam”(Łk 12,50)

🤔 Co to znaczy? Jezus, który jest Królem prawdy, miłości i pokoju przyniesie rodzinom rozłam 😲 ? „Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu” (Łk 12,51)

🤨 W pierwszym momencie tekst ten może nas zaniepokoić a nawet i przerazić ale po chwili zastanowienia sami możemy powiedzieć: „Z nadzieją czekam na Pana… , Boże mój, nie zwlekaj!” (Ps.40 (39), 2,18)

☄️Ogień, który jest symbolem oczyszczenia ma nas i nasze rodziny oczyścić z grzechu i tego wszystkiego co oddziela nas od Boga 🔥. Na tym właśnie tle w naszych rodzinach może dochodzić do rozłamów, kiedy Ci co dadzą się zwieść grzechowi będą przeciw prawdzie 😥

🤗 Ewangelista radzi wszystkim, którzy opowiedzą się za Prawdą aby nie zwątpili. „Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu”. (Hbr.12,4)

😊 I tak jak Jeremiasza ocalił od śmierci tak i „(..) nas Pan wysłucha, bo On jest naszym Wspomożycielem i Wybawcą”. (Ps.40(39),18)

🕊 Błogosławionej niedzieli 🕊

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: