rozważania niedzielne

🎶 Ubodzy duchem mają wstęp do nieba! Taką wskazówkę słyszymy w dzisiejszym Psalmie.

📃 Czytanie z Księgi Sofoniasza wskazuje nam kierunek ➡️ szukajcie pokory ⬅️ Jest to cecha, którą dziś trudno nam dostrzec w codziennym życiu u siebie i ludzi z którymi żyjemy, współpracujemy, spotykamy się.

🤔 Pochylmy się nad definicją pokory: cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami.

😇 „Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej”. Gerard J.M. von den Aardweg

🤷 Zatem nie jest to cnota, która bryluje wśród ludzi XXI wieku. Instagram, relacje, lajki tak bardzo oddalają nas od bycia pokornym. Chcemy poklasku, bo kto nie chce być chwalony, zauważony, doceniony???

🔥 Mocno wierzę, że jeśli się jest blisko Pana Jezusa, w Jego objęciach to jest to najlepsze i wystarczające schronienie na nasze potrzeby.

📃 Drugie czytanie z 1 Listu do Koryntian wskazuje, że Pan Bóg wybrał wzgardzonych.

❓ Może kiedyś walczyłeś z myślami, że się nie nadajesz, jesteś źle urodzony, masz niepełną rodzinę, podjąłeś złe decyzje albo jesteś za niski, jąkasz się czy też nie ukończyłeś szkoły, uczelni. Pan Bóg dziś mówi, że nie ma to wpływu na Jego Miłość do Ciebie, na umiłowanie i wybranie Ciebie! Pan pragnie Ci błogosławić! I mocno pragnie abyś się chlubił Jego Imieniem!!!

📢 Pan Bóg uzdalnia powołanych! Pamiętaj o tym! I daj się uzdolnić w Jego Imię!

📃 W Ewangelii świętego Mateusza czytamy osiem błogosławieństw.

🙏 Zastanów się, w czym Ty błogosławisz Pana: w swoim życiu❓ w czystości serca ❓ w wprowadzaniu pokoju❓ w byciu miłosiernym❓ w prześladowaniach jakich doświadczasz❓

🗣️ A może to dziś jest czas abyś wołał do Pana: błogosław mi Panie abym był Twój! Aby moje życie stało się Twoim! Pragnę być błogosławionym aby dostąpić Twego miłosierdzia! 🔥❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: