rozważanie niedzielne

Łk 6, 27-38

🔥W dzisiejszą niedzielę Słowo, które do nas kieruje Pan Bóg mówi o Miłości i Miłosierdziu. ❣️Pan Jezus poucza nas, że miłosierdzie wynika z miłości do drugiego człowieka, daje bardzo konkretną odpowiedź „(…) żebyś miłował nieprzyjaciół❤️, dobrze czynił tym którzy Cię nienawidzą, błogosławił tym, którzy Cię przeklinają i modlił się za tych, którzy Cię oczerniają” 🙏 Łk 6,27-28.

🥺Słowa Pana Jezusa mogą być dla Ciebie bardzo trudne, bo sam wiesz jak czasem ciężko kochać kogoś kto Cię zranił, jak ciężko przebaczyć, czy nawet modlić się o samą łaskę przebaczenia❤️.

😁Ale nie martw się Pan Jezus nie byłby Sobą, gdyby zostawił Cię samego z takimi trudnymi słowami.

😇On ma na to receptę 📃 i mówi: ” Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec” Łk, 6, 36.

🤔Co to znaczy dla Ciebie? Znaczy jedno: Ucz się miłosierdzia i miłości od samego Boga. 🤯Pomyślisz, ale jak?

📖Zacznij od czytania Słowa Bożego, a dostrzeżesz jak miłosierny jest Pan Bóg, jak bardzo Cię kocha, skoro wydał nawet Własnego Syna obyś Ty mógł żyć⏳ 👀Spójrz na własne życie z perspektywy czasu, a zobaczysz, że każdy grzech szczerze wyznany został Ci przebaczone i zapomniany 🥰.

🤗Wreszcie spójrz na samego Jezusa, który Swoim całym życiem daje przykład Miłości i Miłosierdzia, uczy wprost przebaczenia, choćby na krzyżu, kiedy modli się za Swoich nieprzyjaciół♥️

❣️ Pamiętaj, masz najlepszego Nauczyciela Miłości obok siebie, tylko otwórz się na Jego Miłość i napełniaj się nią, a będziesz potrafił kochać drugiego, będziesz dla drugiego dobry i miłosierny ☺️.

M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: