rozważanie niedzielne

Łk 9, 28b-36

✝️ W drugą niedzielę Wielkiego Postu, Ewangelia świętego Łukasza podkreśla postawę Jezusa modlącego się. Syna, który nieustannie jest złączony z Ojcem w osobistej modlitwie. Ta relacja winna być dla nas wzorem, na niej opierajmy swoje nieustanne trwanie z Panem Bogiem w naszej codzienności.

👂 Słowo ukazuje nam Kogo mamy słuchać, gdzie mamy czerpać aby być autentycznymi świadkami. Aby nasza postawa, myśli, pragnienia, słowa i czyny były spójne z wiarą, osadzone w relacji z Jezusem Słowo.

🌍 Święty Paweł w Liście do Filipian podkreśla, że „nasza bowiem ojczyzna jest w niebie” Flp 3,20. Życie ziemskie jest dla nas przejściem. Słowo daję zapewnienie, że „poniżone” ciało, przez różne ograniczenia, choroby i grzechy, Zmartwychwstały Chrystus upodobni do Swego Ciała Chwalebnego.

✨ Również pierwsze czytanie, postawa Abrama i zawarcie Przymierza z Jahwe, wskazuje inicjatywę Pana Boga w naszym życiu. Mamy polegać na Jego Obietnicy. Mamy ufać Jemu. Tak, czeka nas nieustanna walka z naszymi słabościami, z trudami ziemskimi. Jednak warto każdego dnia uświadamiać sobie, że czeka nas rzeczywistość, która przekracza najśmielsze przewidywania.

❤️ Z Jezusem Chrystusem, każdego dnia zmierzamy do niebieskiej ojczyzny, wierni Jego Ewangelii, do czego wzywa nas Słowo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: