rozważanie niedzielne

📖 Słowo Boże na dzisiejszą niedzielę jest bardzo bogate. ❤️ W Ewangelii Pan Jezus pyta Piotra: ” Szymonie synu Jana, czy miłujesz mnie bardziej niż oni?” A potem ” Szymonie synu Jana, czy miłujesz mnie?” A następnie: ” Czy kochasz mnie?” J 21,15 – 17. ☺️

Tak jak Pan pytał Piotra, tak pyta dzisiaj i Ciebie? Czy Ty mnie kochasz? 🤗 Piotr odpowiada za każdym razem ” tak” 🤔 A czy Ty zastanawiałeś się, co byś odpowiedział? Jaka jest Twoja miłość? Czy jesteś zdolny dla tej Miłości, którą jest Jezus oddać życie? Cierpieć? Znosić niedogodności? 💥 Pan Jezus mówi Piotrowi, że umrze śmiercią męczeńską „(…) Kiedy byłeś młodszy, przepasywałeś się i szedłeś dokąd chciałeś. Kiedy jednak się zestarzejesz, wyciągniesz swoje ręce, a ktoś inny cię przepasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz” J, 21, 18. 💪 I do nas Pan też to mówi, że nieraz z miłości do Niego będziemy musieli umrzeć, cierpieć, nieraz będziemy niezrozumiani, odtrąceni, wyśmiani….

Czy jesteś gotowy na taką miłość? Na miłość wymagającą? ❣️ Jeżeli tak i tak kochasz, to Pan każde cierpienie z powodu Jego imienia będzie przemieniał w radość i zaczniesz po każdym trudnym doświadczeniu jak Apostołowie „cieszyć się, że mogli cierpieć z powodu tego imienia” Dz 5, 41. 😍 Pomyśl w ciągu dnia jak to jest z Twoją miłością do Pana?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: