rozważanie niedzielne

🔥 Uroczystość Najświętszej Trójcy

📖 Dzisiejsze Słowo wskazuje nam, że Pan Bóg nie jest samotnikiem, ale Odwieczną Wspólnotą Miłości ❤️

🧾 Księga Przysłów mówi o Mądrości, która pochodzi od Boga

📖 Werset: „na początku swej drogi, przed wszystkimi dziełami” Prz 8,22 wskazuje, że Mądrość to dzieło Boże i przenika każdy byt stworzony przez Pana. Dąży do tego, aby stworzony świat, przy którym była i miała swój udział, był miejscem spotkania Bożej Mądrości z człowiekiem.

😇 Święty Franciszek powiedział, że Miłość nie jest kochana. A Mądrość to w istocie Miłość czyli Jezus Chrystus. Winniśmy się słuchać i uczyć Jej, aby przenikała dogłębnie nasze życie.

🧾 List do Rzymian jasno mówi nam, że owocem wiary w Jezusa Chrystusa jest dar pokoju z Bogiem. Nie jest to chwilowe ukojenie ale głębia w Panu. Uzdalnia nas do znoszenia ucisków, których nam w życiu nie brakuje. Całość zamyka się w trzech cnotach Bożych:

❤️ Wiara ❤️ Nadzieja ❤️ Miłość

💒 Trzy cnoty główne, na których trzeba nam budować życie chrześcijańskie. Są one nierozerwalne, bo nawzajem siebie potrzebują i wzajemnie się kochają.

📖 „A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.” Ez 5,5

🧾 Ewangelia Janowa nie zostawia wątpliwości, że nie ma innej drogi do Ojca jak tylko ta, która prowadzi przez Syna, dzięki Duchowi Świętemu.

😇 Święty Augustyn stwierdził, że Bóg Ojciec jest kochający, Syn Boży jest kochanym, a Duch Święty to miłość w Osobie.

📣 Wołajmy zatem:

Przenajświętsza Trójco, błogosławiąca, napełnij błogosławieństwem swoich synów i córki, których powołałaś, aby wyznawali wielkość Twojej miłości, Twojej miłosiernej dobroci i Twojego piękna.

Ojcze Święty, uświęć synów i córki, którzy konsekrowali się Tobie dla chwały Twojego imienia. Wspomagaj ich swoją mocą, aby mogli świadczyć, że Ty jesteś początkiem wszystkiego, jedynym źródłem miłości i wolności. Dziękujemy Ci za dar życia konsekrowanego, które z wiarą szuka Ciebie, a pełniąc swoją powszechną misję, wzywa wszystkich, aby zmierzali ku Tobie.

Jezu, Zbawicielu, Słowo Wcielone, Ty powierzyłeś swoją drogę życia tym, których powołałeś: nadal przyciągaj do siebie ludzi, którzy będą dla współczesnego człowieka świadkami Twojego miłosierdzia, zapowiedzią Twojego powrotu, żywym znakiem dóbr przyszłego zmartwychwstania. Niech żadna próba nie oderwie ich od Twojej miłości!

Duchu Święty, Miłości rozlana w sercach, który umysłom udzielasz łaski i natchnienia, odwieczne Źródło życia, który doprowadzasz do końca misję Chrystusa przez różnorakie charyzmaty, prosimy Cię za wszystkie osoby konsekrowane. Napełnij ich serca głęboką pewnością, że zostały wybrane, aby kochać, wielbić i służyć. Pozwól im zaznać Twojej przyjaźni, napełnij je Twoją radością i pociechą, pomagaj im przezwyciężyć chwile trudności i podnosić się po upadkach, uczyń je odblaskiem Boskiego piękna. Daj im odwagę podejmowania wyzwań naszych czasów i łaskę ukazywania ludziom dobroci i człowieczeństwa Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa. Amen.

🕊️ Błogosławionej niedzieli!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: