Boże Ciało

❤️ Dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, może warto żebyś się zastanowił nad kilkoma sprawami..

📖 Słowo Boże ukazuje nam ustanowienie Eucharystii przez Pana Jezusa.

📨 Święty Paweł w swoim Liście do Koryntian pisze: ” Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę!» Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Kielich ten jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!»” 1 Kor 11, 23-25

👉 Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, po co Pan Jezus ustanowił Eucharystię?

👉 Czy zdajesz sobie sprawę czym jest Eucharystia i co się dzieje w jej trakcie?

☺️ Podpowiadam…

🙏 Pan Jezus ustanowił Eucharystię z ogromnej miłości do Ciebie, po to by być blisko, by być nawet namacalnie, by Cię umacniać i wypełniać. Wyobraź sobie jaka to jest przeolbrzymia miłość samego Boga, który jest wielki i wszechmogący, a daje się zamknąć w małym opłatku chleba w tabernakulum. To jest niepojęte, jak Pan Cię kocha.

🤗 A co się dzieje w trakcie Eucharystii?

Kiedy kapłan wypowiada słowa konsekracji i podnosi ten Biały Kawałek Chleba ku górze, w tym momencie przeniesiony zostajesz na Górę Kalwarie, na której Pan umiera na krzyżu, za każdy Twój grzech, nawet najmniejszy. On umiera realnie tu i teraz, a nie dwa tysiące lat temu. Czy wiedziałeś o tym?

🤔 Pomyśl też może, czy często przyjmujesz Pana w komunii świętej w trakcie Eucharystii?

Bo tak naprawdę jeśli Go kochasz, to chcesz być blisko, chcesz by On był blisko. A nie ma chyba już nic bliższego jak przyjęcia Pana realnie i namacalnie do swojego serca.

A przyjmując Go, On wypełni je wszelkimi łaskami.

Tak jak w dzisiejszej Ewangelii nakarmił pięć tysięcy mężczyzn po rozmnożeniu pięciu chlebów i dwóch ryb. I Ewangelista zanotował:. „Jedli i nasycili się wszyscy” Łk 9, 17

😄 Tak też jest z Twoim sercem, Pan wypełni każdą jego pustkę, nasyci je Sobą, będzie umacniał, będzie uzdrawiał „… leczył, tych, którzy potrzebowali uzdrowienia” Łk, 9, 11.

😇 Święta Faustyna w swoim Dzienniczku zapisała: „Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, to by nam dwóch rzeczy zazdrościli: pierwszej – to jest przyjmowania Komunii Świętej, a drugiej – to jest cierpienia” (Dz 1804).

🔥 Popatrz jaki masz przywilej, nawet Aniołowie go nie mają, tylko czy Ty z niego korzystasz? Czy karmisz się Ciałem Pana, kiedy tylko możesz?

😢 Pan Jezus skarżył się świętej siostrze Faustynie, mówiąc: ” Ach jak mnie boli, że dusze tak mało się łączą ze mną w Komunii Świętej. Czekałem na dusze, a one są dla mnie obojętne. Kocham je tak czule i szczerze, a one mi nie dowierzają. Chcę je obsypać łaskami – one przyjąć ich nie chcą. Obchodzą się ze mną jak z czymś martwym, a przecież mam serce pełne miłości i miłosierdzia…” (Dz 1447)

❣️ Pamiętaj Pan czeka na Ciebie w komunii świętej i pragnie wejść do Twojego serca, nie daj Mu już dłużej za sobą tęsknić ❣️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: