rozważanie niedzielne

📃 Dzisiejsze Słowo Boże jest bardzo bogate w Swej treści.

🔥 W Ewangelii Pan Jezus pyta swoich uczniów „Co mówią tłumy? Kim według nich jestem?” Łk 9, 18 a potem pyta ich samych: „A według Was, kim jestem?” Łk 9,20.

👉 Pamiętaj Ty też jesteś jednym z uczniów Pana, więc to pytanie zadaje też Tobie 👈

❣️ Zastanawiałeś się kiedyś, nad tym kim jest Jezus, za kogo Go uważasz ?

❓Czy uważasz Go tak jak Piotr, za „Mesjasza Bożego”? Łk 9, 20

😁 Jeśli tak to cudownie, bo wiesz w Kogo i Komu wierzysz, wiesz też za Kim idziesz każdego dnia, tym bardziej, że Pan Jezus dziś mówi do Ciebie: „Jeśli ktoś chce iść za mną, niech się wyprze samego siebie, niech codziennie bierze swój krzyż i niech Mnie naśladuje” Łk 9, 23

😳 To bardzo trudne słowa, bo każdy wie jak bardzo czasem boli krzyż, ale jeśli wyznajesz, że Jezus jest Chrystusem, Twoim Zbawicielem, Bogiem Wszechmogącym, to nawet z najtrudniejszym krzyżem sobie poradzisz.

😍 Bo sam Pan pomoże Ci go dźwigać, On będzie przy Tobie, On będzie Cię umacniał i szeptał do ucha: „Ja Jestem, pomogę, nie bój się, oprzyj się na mnie”

💥 Święty Paweł w Liście do Galatów dzisiaj wspomina, że „Wszyscy dzięki wierze w Jezusa Chrystusa jesteście synami Bożymi” Ga 3, 26 (…)”A jeśli należycie do Chrystusa, to jesteście potomstwem Abrahama oraz, zgodnie z obietnicą dziedzicami” Ga 3, 29

💥 Popatrz na to dzisiejsze Słowo, jeśli wierzysz w Jezusa, jeśli za Nim idziesz, jeśli Go naśladujesz, to do Niego należysz, więc jesteś Jego dziedzicem.

🤗 I to jakim dziedzicem… Dziedzicem życia wiecznego ❣️

Pan Jezus potwierdza to też mówiąc: „(…) A kto straci swoje życie z mojego powodu ten je ocali” Łk 9, 24.

❤️ Warto dzisiaj, nawet krótko, własnymi słowami, wyznać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa: „Panie wierzę, że jesteś Synem Bożym, Mesjaszem i moim Zbawicielem, jesteś dla mnie wszystkim!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: