rozważanie niedzielne

🔥 W Słowie, które dzisiaj kieruje do nas Pan jest jeden wyraz, który przewija się przez wszystkie czytania i Ewangelię i jest to wyraz „pokój”

📖 Pan w księdze Izajasza mówi: „Oto Ja skieruję do niej pokój jak rzekę i chwałę narodów – jak strumień wezbrany” Iz 66,12 „Jak kogoś pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę” Iz 66,13

📨 W liście do Galatów święty Paweł pisze: „Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. Na wszystkich tych, którzy się tej zasady trzymać będą, i na Izraela Bożego niech zstąpi pokój i miłosierdzie!” Ga 6,15-16.

📃 Natomiast w Ewangelii świętego Łukasza Pan Jezus mówi do uczniów, których posyła: „Kiedy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi.” Jeśli jest tam człowiek godny pokoju, spocznie na nim wasz pokój; a jeśli nie, wróci do was” Łk 10,5-6.

👀 Patrząc na te słowa o pokoju, które są do nas dzisiaj kierowane, w kontekście Ewangelii, w której Pan posyła 72 Uczniów, aby głosili Jego przyjście i to posyła ich jak „jagnięta między wilki” Łk 10, 3, można wysunąć takie wnioski:

💥 skoro Pan posyła tylu Uczniów, oprócz samych Apostołów, to posyła też Ciebie, bo jesteś również Jego uczniem. Pan do Ciebie mówi: „Idź! Posyłam Cię moja owieczko!” I teraz pytanie czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś posłany?

💥 Pan mówi do uczniów, jeśli wejdziecie do jakiegoś domu pierwsze mówcie „Pokój temu domowi”, czy tam gdzie Ty się pojawiasz jest też pokój? Czy nie niesiesz swoją osobą zamieszania, niepokoju?

Pomyśl nad tym…..

Jeśli chodzisz w obecności Pana powinieneś nieść radość i pocieszenie drugiemu

💥 Pan też w Ewangelii posyła Uczniów „(…) przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam zamierzał się udać” Łk 10,1 poleca Uczniom uzdrawiać chorych i głosić: „Nadchodzi do Was królestwo Boże” Łk 10, 9.

🤔 Te słowa też są do Ciebie skierowane, Ty też możesz mieć charyzmat uzdrawiania chorych, Ty też masz obowiązek iść i głosić Pana, który jest pokojem i miłością, przygotowywać serce drugiego człowieka na spotkanie z Nim, żywym Bogiem.

🥰 Pamiętaj! Jesteś posłany do każdego, którego Pan postawi Ci na drodze. On też kocha każdego, chce wypełniać każde serce Swoim pokojem i pocieszać jak pociesza matka Swoje dziecko. To Ty jesteś narzędziem Pana, narzędziem Jego pokoju i to właśnie przez Ciebie Pan chce działać, chce aby jak najwięcej ludzi Go poznało, jako Boga żywego, Boga kochającego, Boga miłosiernego i czekającego na każde Swoje dziecko.

❣️ Nie zważaj na trudności, bo Pan nie ukrywa, że ich nie będzie, skoro posyła Cię jak:” jagnięcie między wilki” Łk 10, 3. Ale Pan też mówi: „Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam” Łk 10, 10.

❤️ Co znaczy, jeśli Cię nie posłuchają, oddaj to Panu i nie załamuj się!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: