rozważanie niedzielne

Łk 4, 1-13

📖 W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus prowadzony przez Ducha Świętego udaje się na pustynię, gdzie przebywa przez 40 dni i jest kuszony przez diabła Łk 4, 1-2 ☀️ 👀 Zwróciłeś kiedykolwiek uwagę, że Wielki Post trwa tyle samo co pobyt Pana Jezusa na pustyni? 🤗 A zastanawiałeś czym jest pustynia w Słowie Bożym?📕 Słownik biblijny podaje, że pustynia to miejsce modlitwy, wyciszenia, działania złych duchów 🤭 ❤️ Co to wszystko znaczy dla Ciebie i jak to rozumieć?

💭Wielki Post powinien być czasem pustyni w Twoim życiu ☺️ ❣️ czasem pogłębiania relacji z Panem Bogiem, 🙏 czasem modlitwy, wyciszenia, 👂 czasem słuchania Ducha Świętego 🔥🗣️ Zauważ też, że pustynia to też miejsce kuszenia i działania złego ducha, sam Pan Jezus, tego doświadczył.

💕 W Wielkim Poście, jeśli swoim życiem zbliżysz się do Pana Boga, to na pewno nie spodoba się to diabłu, będzie chciał Cię odciągnąć od Twoich postanowień, od modlitwy, a przede wszystkim nawet od samego pomysłu o zbliżeniu się do Pana.

👤Diabeł uderzy w Twoje najczulsze miejsce, tam gdzie myśli że coś osiągnie, z Panem Jezusem było podobnie „(…) Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem” 🍞 A Jezus mu odpowiedział „(…) Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z Ust Bożych” Łk 4, 2-4.

😌 To nie była jedyna próba kuszenia Pana Jezusa, za trzecim razem Pan mu odpowiedział ” Idź precz szatanie (..)” a cała sytuacja kończy się słowami ” (…) Wtedy opuścił go diabeł..” Łk 4, 13. 🤗 Odpowiedzi Pana Jezusa są jednocześnie podpowiedziami dla Ciebie, co zrobić w sytuacji, kiedy upadasz, czy kiedy jesteś kuszony..

💪 Wtedy musisz pamiętać, że Ten, który zwyciężył szatana, każdy grzech i zło jest przy Tobie, jest z Tobą. Nigdy nie jesteś sam. Jeśli zwrócisz się z prośbą, to sam Pan, staje w Twojej obronie i mówi: ” Idź precz szatanie”. 😇 Dlatego nie załamuj się upadkami, czy czymś co Ci nie wychodzi w Wielkim Poście 💜, po prostu trwaj przy swoich postanowieniach i powierz je już na samym początku tej 40- dniowej drogi Panu 💖

M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: